Druskininkų lopšelis—darželis „Bitutė“

Naujienos

 


 SKELBIMAS

           Druskininkų savivaldybė paskelbė konkursą Druskininkų savivaldybės švietimo įstaigos vadovo Druskininkų lopšelio – darželio „Bitutė“ direktoriaus pareigoms eiti.

           Konkurso paskelbimo data - 2018 m. rugpjūčio 22 d. Pretendentų atranka vyks 2018 m. gruodžio 12 d.

           Kvalifikaciniai reikalavimai pretendentui, privalomų pateikti dokumentų sąrašas ir terminai bei kita informacija yra nurodyta pagrindiniame skelbime, kuris pateiktas Druskininkų savivaldybės interneto svetainėje (http://www.druskininkai.lt/index.php), skyriuose „Savivaldybės naujienos“ ir „Karjera“.


 

Druskininkų lopšelis-darželis „Bitutė“ ieško auklėtojo dirbti  ikimokyklinio amžiaus  grupėje 1 etatu.

Pareigybės rūšis :Darbuotojas, dirbantis pagal  darbo sutartį

Reikalavimai :Aukštasis arba aukštesnysis pedagogo išsilavinimas pagal specialybę;

•   Puikūs bendravimo įgūdžiai su vaikais;

•   Gebėjimas dirbti IKT.

Privalumai: pedagoginio darbo ikimokyklinėje įstaigoje patirtis, gebėjimas dirbti su įvairaus amžiaus ikimokyklinukais, komunikabilumas, aktyvumas, vadovavimasis pedagogo etika, gebėjimas dirbti komandoje, ankstesnės(-ių) darbovietės (-čių) rekomendacijos.

Pedagogai, pretenduojantys į pasirinktą pareigybę, privalo pateikti šiuos duomenis:

1.  Prašymą leisti dalyvauti atrankoje.

2.  Asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją.

3.  Išsilavinimą patvirtinančio dokumento kopiją.

4.  Pedagogo kvalifikaciją patvirtinančio dokumento kopiją.

5.  Gyvenimo aprašymą (CV).

Pretendentai, atitinkantys konkursinės atrankos reikalavimus, bus informuojami asmeniškai ir kviečiami pokalbiui.

Dokumentai priimami darbo dienomis nuo 09.00 iki 15.00 val.

Dokumentus būtina pristatyti į raštinę arba atsiusti elektroniniu paštu koriukas@gmail.com.


 • 2018-11-12

visos nuotraukos

 

“Sportuojantis koridorius”

 2018 m. lapkričio 8 dieną lopšelyje-darželyje „Bitutė“ įvyko respublikinės ikimokyklinės ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) akcija „Sportuojantis koridorius“.     Akcijos tikslas – skatinti vaikų fizinį aktyvumą neįprastoje aplinkoje, erdvėje – koridoriuje. Ikimokyklinio amžiaus vaikams fizinis aktyvumas yra prigimtinis, tad būdingas didelis judėjimo poreikis. Rudenį trumpėjant dienoms, ilgėjant ilgiems, vėsiems vakarams vaikai turi vis mažiau judrios veiklos lauke. Įgyvendinant vaiko sveikatos ugdymo ir sveikatingumo priemones darželyje puikiai galima išnaudoti koridoriaus erdves. Sukvietėme visus vaikus, pedagogus, visą darželio bendruomenę pasportuoti netradiciniame kūno kultūros užsiėmime ir dieną pradėjome sportinio šokio ritmu.

Netradicinis kūno kultūros užsiėmimas suteikė vaikams judėjimo džiaugsmo ir daug džiugių akimirkų visai dienai.

Auklėtoja Justina Taraskevičienė

 


 • 2018-11-12

visos nuotraukos

 

Karoliai auklėtojai

Vaikams labai patinka, kai juos aplanko gerosios fėjos, turinčios daug įdomių idėjų. ,,Zuikučių“ grupės vaikus šį kartą aplankė linksmoji pasakotoja ir gerumo skleidėja fėja  Giedrutė. Ketvirtadienio popietė su ja prabėgo labai įspūdingai. Giedrutė savo maišelyje turėjo visą pulką įvairiaspalvių „ avyčių “. Vaikai netikėjo, kad avytės būna raudonos, žalios, mėlynos...Ištraukus iš maišelio įvairių spalvų vilną, susimąstė, ar tikrai taip būna?! Pirmiausia vaikai pastebėjo, kad vilna labai švelni, sunkiai atplėšiama iš viso ritinio ir įdomiai kvepia. Vaikučiams pritarė ir velti susirinkusios mamytės. Iš pradžių labai nedrąsiai, bet paskui, visi pagal Giedrutės instruktažą, suvoliojo po kamuoliuką. Vienų buvo didesni, kitų - mažesni ir įvairių spalvų. Kai rutuliukai išdžius, bus karoliai auklėtojai.

 Auklėtoja Vlada


 

 • 2018-11-12

visos nuotraukos

 

JUDĖJIMAS-SVEIKATOS ŠALTINIS

 „Koriuko“ ir „Širdelės“ grupių vaikai bei auklėtojos 2018-2019 mokslo metais vykdo bendrą projektą „Judėjimas-sveikatos šaltinis“. Šio projekto tikslas - įvairiai ir aktyviai judėti visais metų laikais.

Susirinkę darželio sporto aikštyne, draugiškai ir linksmai nusiteikę, mūsų pirmą susitikimą pradėjome bendra mankšta „Daryk kaip aš, daryk geriau negu aš“. Vėliau, sustoję į dvi komandas,  smagiai lenktyniavome žaisdami sportines estafetes: „Nunešk kėglį“, „Perlįsk per lanką“,  „Nuridenk kamuoliuką“. Labai smagu buvo, sustojus į bendrą ratą ir įsikabinus  į parašiutą, ridenti kamuolį ir džiaugtis jam įkritus į skylę... . Pažaidę judrųjį žaidimą „Lėktuvai“, visi kartu pasivaikščiojome po darželio teritoriją,  pasigerėjome sparčiai rudenėjančia gamta, pabraidėme po nukritusius lapus, pasiklausėme jų čežėjimo...

Grįždami į grupes susitarėme, kad sekantį kartą susitiksime žiemą, kai bus daug daug sniego.

 

Auklėtojos Asta ir Alma


 • 2018-11-08

visos nuotraukos

 

Judėk linksmai – valgyk sveikai

 Lapkričio 8 dieną vyresniųjų grupių „Voveraičių“, „Zuikučių“, „Pelėdžiukų“ vaikai dalyvavo renginyje „Judėk linksmai – valgyk sveikai“. Šio renginio tikslas -  formuoti vaikų sveikos mitybos įgūdžius per praktinę veiklą, įtraukiant socialinius partnerius bei vaikų tėvelius. Renginys pradėtas labai smagia ir intensyvia mankšta, kurią pravedė Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro sveikatos stiprinimo specialistas Povilas. Po mankštos visi ruošėsi rimtam  protmūšiui apie mitybą. Komandas sudarė penki vaikai, grupės auklėtojai arba tėveliai. Kiekviena komanda buvo paruošusi prisistatymą. Protmūšio metu vaikai atsakinėjo į klausimus: kokie maisto produktai sveikiausi?, kuo panašūs maisto pasirinkimo piramidė ir šviesoforas?, kokias daržoves sveikiausia valgyti? ir pan. Teorinių klausimų neužteko, vaikai atliko ir praktines užduotis, kurių metu teko surinkti sveikiausių maisto produktų krepšelį, surūšiuoti vaisius ir daržoves bei užbaigti pradėtą sakinį. Visą renginį stebėjo ir vertino komisija, kuri labai palankiai įvertino komandas, todėl pralaimėjusių nebuvo, o nugalėjo draugystė. Kiekviena komanda ir jos palaikymo atstovai gavo prizus - vitaminus bei padėkas. Po renginio visi išsiskirstė kupini gerų įspūdžių, puikios nuotaikos.

Manome, kad šis renginys paskatino mažuosius dar labiau suvokti, kaip svarbu maitintis sveikai, praplėtė jų pažinimo kompetencijas.

                                           Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laima Sadauskienė


 • 2018-11-08

visos nuotraukos

 

Projektas „Draugystės takeliu“

Tęsdami „Žvirbliukų“ ir „Kregždutės“ grupių projektą „ Draugystės takeliu“ draugiškai paminėjome Pyragų dieną.

Pyragų dienos tikslas – dalintis ir padėti įgyvendinti vaikų  svajones. Mes pinigėlių nerinkome, bet ėjome į svečius vaišinti ir pasivaišinti pyrago gabalėliu. „Kregždutės“ grupės vaikai nešini  pyragais ėjo pas „Žvirbliukų“ grupės vaikus. Susitikę pasisveikinome, pažaidėme ratelį – žaidimą „Šiaudų batai“, klausėmės ir aptarėme pasaką „Vištytės pyragas“. Vėliau vaišinomės pyragais. Vaikai stengėsi būti mandagūs, draugiški, paslaugūs vieni kitiems, mokėsi dalintis ir vaišintis. Atsisveikinome iki kito susitikimo.

 

Auklėtojos Edita ir Danutė


 • 2018-11-06

visos nuotraukos

 

Pyragų diena

Lapkričio 6-ąją Lietuvoje švenčiama Pyragų diena. Šią dieną visi kviečiami kepti pyragus ir už sutartą kainą pardavinėti kolegoms, bičiuliams ar mokslo draugams, o surinktas lėšas paaukoti „Išsipildymo akcijai“. Pyragų diena organizuojama įvairiose organizacijose, mokyklose, darželiuose. Pyragų dienos tikslas – dalintis ir padėti įgyvendinti vaikų svajones.  

Lopšelyje – darželyje „Bitutė“ šiandien taip pat pakvipo pyragais. Nuo pat ryto  vaikučiai su tėveliais nešini nepaprasto grožio, skanumo ir skirtingų receptų pyragais skubėjo į grupes.  Auklėtojos diskutavo su vaikais apie gerumą, meilę, kad gerumu reikia dalintis su kitais. Vaikai pasakojo apie savo kepinius, kaip su kuo, ir iš ko juos kepė. Atneštų pyragų nepardavinėjome, o gardžiais ir kvapniais gabalėliais dalinomės su darželio draugais.  Smagu  bendrauti ir dalintis!

Soc. pedagogė Virginija Sorakaitė - Šeško


 • 2018-10-29

visos nuotraukos

 

„Būk saugus ir mandagus“ gatvėje ir kelyje

Spalio 25 dieną „Zuikučių“, „Voveraičių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikus aplankė Druskininkų policijos pareigūnė Edita Vaitkevičiūtė - Urbonienė. Susitikimo metu buvo kalbama apie saugų elgesį gatvėje, kelyje, taip pat,  kaip apsisaugoti tamsiu paros metu, kad būtų saugūs ir pastebimi. Vaikai labai noriai žiūrėjo pamokančius animacinius filmukus, kurių pagrindinis herojus -  bičiulis Amsis. Policijos pareigūnė pasidžiaugė, kad vaikai žino, kaip saugiai pereiti per pėsčiųjų perėją, ką reiškia šviesoforo spalvos ir,  teigiamai įvertinusi vaikų žinias,  kiekvienam vaikui padovanojo po atšvaitą.

Soc. pedagogė Virginija Sorakaitė - Šeško


 • 2018-10-25

visos nuotraukos

 

Turininga popietė su „Laivelio“ grupės vaikučiais ir tėveliais

Spalio 15-19 dienomis Druskininkų lopšelyje – darželyje „Bitutė“ aidėjo vaikų juokas ir klegesys. Visą savaitę linksmai šurmuliavo renginiai, skirti įstaigos gimtadieniui paminėti.

Šia proga, spalio 17 dieną, „Laivelio“ grupės tėveliai dalyvavo kūrybinėje veikloje. Popietės metu socialinė pedagogė Virginija Sorakaitė - Šeško tėvelius trumpai supažindino su socialinių - emocinių įgūdžių ikimokyklinio ugdymo programa „Kimochis“, su šios programos personažais ir jų jausmais. Domuko tėvelis jausmingiems žaislams pagamino namus - medžio dekoraciją. Kad medis nebūtų liūdnas, susirūpinęs ir negražus, visi likusieji tėveliai su vaikučiais papuošė medį margaspalviais rudens lapais. Tikimės, kad šis medis taps jaukiais namais naujiems gyventojams, o mes jų draugais.

Taip, visi drauge, žengėme vieną iš pirmųjų žingsnelių, pradedant įgyvendinti socialinių - emocinių įgūdžių ikimokyklinio ugdymo programą „Kimochis“.

Nuoširdžiai dėkojame visiems tėveliams, dalyvavusiems kūrybinėje veikloje.

 

                                           „Laivelio“ grupės auklėtoja Ligita Radiukevičienė


 • 2018-10-23


 • 2018-10-23

visos nuotraukos

 

Lopšelio – darželio „Bitutė“ gimtadienis

Lopšelis – darželis „Bitutė“ savo veiklą pradėjo 1985 metų spalio 15 dieną, tad  įstaigoje visą šią  savaitę linksmai šurmuliavo renginiai skirti 33-iajam įstaigos gimtadieniui .

Kiekviena savaitės diena buvo ypatinga. Pirmadienį visos grupės kūrė dovanėles ir jomis puošė grupių erdves. Sienos ir lentos buvo papuoštos puokštėmis, gėlėmis.

Antradienį žiūrėjome spektaklį ,,Neprarask vaivorykštės“.

Trečiadienį į įstaigą buvo kviečiami tėveliai ir mamytės. Jie grupėse vedė ryto ratą, dalyvavo mankštoje, kartu su vaikais gamino salotas, vaisinius tortus. Norą dalyvauti veikloje pareiškė  ir mamytė Giedrė, kurios vaikučiai anksčiau lankė mūsų darželį, o šiuo metu jau mokosi mokykloje. Ji vedė dekupažo valandėlę vaikams ir tėveliams.

Ketvirtadienį vyko draugiškos sportinės varžybos, pilnos teigiamų emocijų ir vaikų krykštavimo. Penktadienį  gimtadienio šventę  vainikavo ,,spalvotas koncertas“, kuriame vaikučiai buvo pasipuošę skirtingų spalvų drabužėliais, nešini tokios pat spalvos balionais.  Po koncerto buvo sukurta didelė, nuostabi,  įvairiaspalvė  mandala, kuria džiaugėsi  vaikai, darželio bendruomenė ir tėveliai.

Esame labai dėkingi tėveliams ir visai darželio bendruomenei už aktyvų dalyvavimą savaitės renginiuose.

Auklėtoja Vlada


 • 2018-10-22

visos nuotraukos

 

Dekupažo dirbtuvėlės

Visą savaitę lopšelyje – darželyje „Bitutė“ vyravo šventinė nuotaika. Labai džiugu, kad mūsų darželio gimtadienį prisimename ne tik mes, bet ir vaikučiai bei jų mamytės, anksčiau buvę mūsų bendruomenės nariais. Mamytė Giedrė visada aktyviai dalyvaudavo ugdomajame procese, talkindavo grupės įvaizdžio kūrime. Prisiminusi svarbią mums datą ji ir vėl atskubėjo, vedina savo jau mokyklinio amžiaus vaikais Vakariu ir Smilte. „Zuikučių“ grupės vaikams, ji tarsi geroji fėja, sukūrė paslaptingą, gražią  dekupažo pasaką. Esame labai dėkingi mamytei Giedrei už tokį nepaprastai subtilų, šiltą ir mielą bendravimą bei naujas patirtis.

Auklėtoja Vlada


 • 2018-10-22

visos nuotraukos

 

Darželio gimtadienio tortas

Spalio 17- oji  „Zuikučių“ grupės vaikams buvo ypatinga diena. Ryte suvalgę Ivetos tortą, keliavome į vaikų reabilitacijos skyrių ,,Saulutė“. Po pietų, drauge su Ignuko mamyte, gaminome darželio gimtadienio tortą. Visi labai laukėme šios neįprastos ir įdomios veiklos. Atsinešę daug ir įvairių vaisių, vėrėme ant pagaliukų ir smeigėme į melioną. Sukūrėme gražų, spalvingą darželio gimtadieniui skirtą ežiuką. O kiek jame vitaminų! Dėkojame mamytei Agnei už išmanią ir naudingą veiklą.

Auklėtoja Vlada


 • 2018-10-22

visos nuotraukos

 

Savivaldos diena

Spalio 13-ąją druskininkiečiai gausiai rinkosi Pramogų aikštėje, kurioje vyko šventė „Mūsų savivaldos diena“. Šventės dalyvių laukė meno kolektyvų koncertas, išradingi įmonių, įstaigų ir kaimelių bendruomenių prisistatymai.

Lopšelis – darželis „Bitutė“   pristatė ugdomąją veiklą „Netradicinė pamoka“, panaudodami šviesos stalus, ant kurių vaikai noriai dėliojo spalvotus stikliukus, akmenukus, pupeles, raideles,  skaičiukus, kaštonus, taip kurdami savo stebuklų pasaulį. Ne mažiau dėmesio sulaukė ir „Kimochi“ personažai, kurie draugaus su vaikais mūsų įstaigoje  ištisus metus. Šie minkšti žaisliukai yra iš socialinių-emocinių ikimokyklinio amžiaus vaikų įgūdžių lavinimo programos „Kimochi“. Veiklos pagal šią programą yra ne tik naujoviškos, smagios ir įtraukiančios, bet ir padedančios vaikams geriau pažinti savo ir kitų emocinį pasaulį,  išmokti spręsti keblias socialines-emocines situacijas.  Džiugu, kad mūsų įstaigoje naudojama netradicinė ugdomoji veikla sulaukė nemažo būrio susidomėjusiųjų.

Soc. pedagogė Virginija Sorakaitė- Šeško


 • 2018-10-19

visos nuotraukos

 

       Išvyka į Vilniaus Santaros vaikų ligoninės reabilitacijos skyrių Druskininkų „Saulutę“ 

Saulėtą spalio 17 - osios dieną, tęsiant projektą „Mažais žingsneliais į sveikatos šalį“ bei minint  Pasaulinę psichikos sveikatos dieną, kuri šiais metais skirta vaikų ir jaunimo psichikos sveikatai, „Voveraičių“, „Zuikučių“ ir „Pelėdžiukų„ grupių vaikai keliavo į Druskininkų „Saulutę“. Išvykos tikslas  - supažindinti vaikus su procedūromis, gerinančiomis vaikų emocinę savijautą. Atvykus į sanatoriją, mažuosius svečius pasitiko įstaigos slaugos administratorė Asta Jurkšaitienė. Ji trumpai papasakojo apie vykdomas procedūras (aerofitoterapiją, haloterapiją, ergoterapiją, kineziterapiją ir kt.), kurių dėka efektyviai ir greitai yra grąžinamos prarastos organizmo funkcijos.

Vaikučiai turėjo galimybę išbandyti aerofitoterapijos ir haloterapijos procedūras. Aerofitoterapija – tai gydymas vaistingųjų augalų išskiriamais fitoncidais kartu klausantis ramios, relaksacinės muzikos. Haloterapija – tai kvėpavimas druska prisodrintu oru.  Šios abi procedūros turi relaksacinį poveikį, mažinantį jautrumą, nerimą, stiprina imunitetą.  Svarbiausia šių procedūrų metu patogiai įsitaisyti kėdėje ir mėgauti. Vaikai atsipalaidavo, tapo žvalesni, patyrė gražių emocijų.

 

Socialinė pedagogė Virginija Sorakaitė - Šeško

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laima Sadauskienė


 • 2018-10-19

visos nuotraukos

 

Projektas „ Draugystės takeliu“

Šiais mokslo metais „ Žvirbliukų“ ir „ Kregždutės“  grupių  vaikai drauge su auklėtojomis vykdo projektą „ Draugystės takeliu“ . Šio projekto tikslas - sudaryti sąlygas vaikams bendrauti su bendraamžiais, suaugusiais, pratintis kartu veikti, žaisti, ugdytis komunikavimo gebėjimus. Saulėtą spalio 10-osios rytą visi kartu ėjome į „Saulės“ pagrindinės mokyklos stadioną. Draugišką susitikimą pradėjome mankšta, vėliau žaidėme susipažinimo žaidimą su kamuoliu, linksmus žaidimus su parašiutu. Smagų bendravimą baigėme žaidimu „Graži mūsų šeimynėlė“. Grįžę į darželį tarėme vieni kitiems: „ Iki kito susitikimo draugai“.

                                                                                      Auklėtojos: Danutė ir Edita


 

 • 2018-10-19

visos nuotraukos

 

Rudens gėrybių paroda

Ruduo – tai nuostabus metų laikas, kai rudens saulė nudažo gamtą įvairiausiomis spalvomis. Tai metas, kai mūsų sodai, daržai ir miškai atiduoda savo duoklę.

Šiemet, kaip ir kiekvieną rudenį, Druskininkų lopšelyje – darželyje „Bitutė“, spalio 8 – 12 dienomis vyko rudens gėrybių paroda. Jos tikslas- skatinti vaikų kūrybiškumą, originalias meninės saviraiškos formas, bendraujant su šeimos nariais.

Vaikučiai su tėveliais ne tik sukūrė įvairiausių darbelių iš vaisių, daržovių ir kitų rudens gėrybių, bet ir nustebino visus  savo išradingumu, kūrybiškumu bei meniškumu. Kiekviena rudens gėrybė pavirto netikėtu ir nuostabiu darbeliu: nameliu, kirmėlyte, ežiuku, karoliais ir t. t.

Spalvoto ir turtingo rudens darbeliai visą savaitę džiugino įstaigos bendruomenę.

Nuoširdžiai dėkojame vaikučiams ir jų tėveliams už kūrybiškus darbelius ir aktyvų dalyvavimą parodėlėje.

 

                                                                 Vyresnioji auklėtoja Ligita Radiukevičienė


 • 2018-10-16

visos nuotraukos

 

Kuratoriaus diena lopšelyje – darželyje „Bitutė“

Spalio 16 dieną lopšelyje - darželyje „Bitutė“  buvo suorganizuota Kuratoriaus diena, kurioje dalyvavo Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Diana Brown. Šio susitikimo metu diskutavome kas svarbiausia mūsų organizacijoje, aptarėme įstaigos veiklos prioritetus, ruošiamės strateginio veiklos plano rengimui. Smagiai ir naudingai praleidome laiką.

Soc. pedagogė Virginija Sorakaitė- Šeško


 • 2018-10-16

visos nuotraukos

 

Apsilankymas Druskininkų miesto viešojoje bibliotekoje.

 Pakviesti Danieliaus  Mizaro tėvelio, spalio 12 dieną, dalyvavome miesto viešojoje bibliotekoje surengtame renginyje. Projekto „Vaikų bibliotekėlė“ tikslas - duoti postūmį lietuvių vaikų literatūros raidai, paskatinti rašytojų ir dailininkų bendradarbiavimą, padrąsinti darbuotis naujus talentus. Projektą organizavo labdaros ir paramos fondas.

Mūsų lopšeliui - darželiui atstovavo „Voveraičių“, „Zuikučių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikai. Martynas deklamavo eilėraštį apie gimtinę, Radvilė - L. Vaitkienės eilėraštį „Ar žinai?“, Ugnė, Domantas, Rapolas ir Vilius suvaidino A. Matučio pasakėlę „Tuoj ir rytoj“. Vėliau apsilankėm bibliotekos vaikų skyriuje, kur pasigrožėjom puikiomis vaikiškomis knygomis, gražiu interjeru.

Dėkojame Danieliaus tėveliui už pakvietimą ir transportą.

 

„Pelėdžiukų“ grupės auklėtoja Danguolė


 

 • 2018-10-15

visos nuotraukos

 

Sulčių diena 

Kiekvienais metais lopšelyje – darželyje „Bitutė“ vyksta renginiai rudens derliui įprasminti. Pirmadienį darželio grupės, koridoriai ir lauko kiemelis pasipuošė tėvelių, vaikučių ir darželio darbuotojų sukurtais eksponatais iš įvairių daržovių ir kitų rudens gėrybių. Apžiūrėję, pasidžiaugę gražiais darbeliais, nutarėme ne tik akį pamaloninti, bet vitaminingomis sultimis pasivaišinti.

„Pelėdžiukų“, „Voveraičių“ ir „Zuikučių“ grupių vaikai ir auklėtojos surengė „Sulčių dieną“. Vykdant projektą „Mažais žingsneliais į sveikatos šalį“, stengiamės, kad vaikai daug judėtų, būtų gryname ore, stiprintų organizmą natūraliais vitaminais.

Spalio 10 dieną vaikai atsinešė vaisių, daržovių ir drauge su auklėtojomis spaudė sultis. Renginio metu prisiminė eilėraščius, daineles, mįsles apie rudens gėrybes, sužinojo, kokių vitaminų yra vaisiuose ir daržovėse, kodėl sveika gerti sultis.

Sultis skanavome patys, vaišinome ir kitus bendruomenės narius. Labiausiai patiko sulčių kokteilis.

Dėkojame tėveliams, atnešusiems vaisių ir daržovių bei prisidėjusiems prie šios akcijos.

 

Auklėtoja Danguolė


 • 2018-10-07

visos nuotraukos

 

Solidarumo bėgimas

Solidarumo bėgimas – tai jau tradicine tapusi organizacijos „Gelbėkit vaikus“ iniciatyva, Lietuvoje rengiama 5-ąjį kartą. Solidarumo bėgimo starto švilpukas spalio 4 dieną 10 valandą nuaidėjo ir Druskininkų lopšelio-darželio „Bitutė“ vaikučiams,  kurie noriai dalyvavo akcijoje ir bėgo solidarumo kilometrus.  Solidarumo bėgimo tikslas - ugdyti vaikų socialinę atsakomybę, sąmoningumą bei solidarumą, padėti Lietuvos ir Ukrainos vaikams. Šiais metais surinkta parama bus skirta organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vaikų dienos centrus Lietuvoje lankančių vaikų gerovei užtikrinti, vaikų žaidimų aikštelėms Rusijos okupuotose Ukrainos teritorijose įrengti. Akcijos metu  lopšelyje- darželyje „Bitutė“  buvo surinkta 175,10 eur. Tariame AČIŪ  visiems mūsų mažųjų rėmėjams - tėveliams, seneliams, giminaičiams paaukojusiems už vaikų nubėgtus Solidarumo kilometrus.

 

Socialinė pedagoginė Virginija Sorakaitė- Šeško


 • 2018-10-02

visos nuotraukos

 

Pasaulinė širdies diena

Rugsėjo 29 dieną minima Pasaulinė širdies diena. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laima Sadauskienė spalio 1 dieną diskutavo su vaikučiais, kam reikalinga žmogui širdis, kodėl ji tokia svarbi, nuo ko priklauso širdies sveikata. Vyresniųjų grupių ugdytiniai gamino širdeles. Vėliau buvo organizuotas „Bėgimas už sveiką širdį“. Drauge, su meninio ugdymo pedagoge Rūta, linksmai pasimankštinę, „Kregždutės“, „Boružėlės“ ir „Žvirbliukų“ grupių vaikai, pradėjo bėgimą aplink lopšelį- darželį „Bitutė“. Bėgimas buvo neįprastas, teko atlikti  užduotis stotelėse. Pirmoje stotelėje vaikai klausėsi savo širdelės plakimo, antroje – laikė pusiausvyros testą, trečioje – mokėsi kvėpavimo pratimų, o ketvirtoje  - teko įminti mįslę. Prabėgę nurodytą trasą ir atlikę visas užduotis, vaikai susirinko į sporto aikštelę,  dainavo dainelę „Tuk širdele tuk tuk“. Vėliau sustojo bendrai gyvos širdelės nuotraukai. Vaikai buvo laimingi, džiaugėsi galėdami prabėgti rudenėjančios gamtos apsuptyje.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laima Sadauskienė


 • 2018-10-02

visos nuotraukos

 

Policija atvyko! Nieko tokio…

Grupės tėvelių susirinkimo metu paminėjau, kad vaikai jau dideli ir geba įveikti nemažus atstumus pėsčiomis, todėl, esant galimybėms, norėtume aplankyti tėvelių darbovietes. Tai susiję ne tik su pasivaikščiojimu, bet ir žinių gausa apie tėvelių darbus, bendravimo ir bendradarbiavimo skatinimu.

Pirmas į mūsų pageidavimus atsiliepė Ugniaus tėvelis, dirbantis Druskininkų policijos komisariate. Jis  pasiūlė ,,pasimatymą su kinologu darželio įstaigos kieme. Nedvejodami sutikome ir apsidžiaugėme, kad net niekur eiti iš teritorijos nereikės.

Praėjusi savaitė nelepino gerais orais, bet ketvirtadienis, kaip tyčia, buvo saulėtas ir giedras. Vaikai, pamatę įsukantį policijos automobilį į darželio teritoriją sukluso, kai kurie net sutriko. Kai išlipo reagavimo skyriaus vyriausiasis patrulis Gintautas Savilionis, dirbantis su tarnybiniu šunimi  ir skyriaus vyresnioji tyrėja Edita Vaitkevičiūtė-Urbonienė, vaikų širdelės dar smarkiau ėmė plakti, nes jiems policija asocijuojasi su blogais dalykais: vagyste, chuliganizmu, avarija, bet pamiršta, kad policijos darbuotojai mus saugo, padeda ir gina.

Kinologas su savo augintine Draka pademonstravo, kaip šuo suranda paslėptą daiktą, vykdo komandas, įveikia kliūtis. Vyriausiasis patrulis papasakojo kiek laiko kiekvieną dieną skiria savo augintinės dresūrai, kuo ją skatina, leido vaikams paglostyti šunį, nunešti ir paslėpti daiktą, kurį Draka kaip mat surado. Kartu su Draka specialistas atsivežė parodyti vaikams Drakos vaiką Argą, kuriai dar tik keturi mėnesiai ir jai labiau rūpėjo su vaikais pažaisti.

Vyresnioji tyrėja Edita paklausinėjo vaikų apie šviesoforo spalvų paskirtį, pasiteiravo, ar žino, kaip reikia pereiti per perėją, papasakojo, kam reikalingi atšvaitai, ryškios liemenės, žibintai ir šalmai. Atsisveikindama vaikams įteikė praktiškų dovanų.

Šį susitikimą vaikai ilgai aptarinėjo, ginčijosi, džiaugėsi, dalijosi įspūdžiais su tėveliais, bendraamžiais ir draugais.

,,Voveraičių” grupės bendruomenės vardu iš visos širdies dėkoju Ugniaus tėveliui už nuoširdų tarpininkavimą dėl susitikimo, o kinologui Gintautui Savilioniui ir vyresniajai tyrėjai Editai Vaitkevičiūtei – Urbonienei už laiką , skirtą vaikams, malonias akimirkas praleistas kartu ir papildytą žinių bagažą.

 

,,Voveraičių” grupės auklėtoja Onutė.


 • 2018-09-28

visos nuotraukos

 

Grassroots week 2018

Rugsėjo 24-28 d. lopšelis-darželis „Bitutė“ dalyvavo Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) bei Lietuvos futbolo federacijos (LFF) ir UEFA inicijuotoje masinio (Grassroots) futbolo savaitėje, kurios tikslas: suteikti vaikams ir bendruomenių nariams kuo daugiau galimybių žaisti futbolą.

Mūsų ugdytinių neišgąsdino pirmasis rudenėlio šaltukas ir savaitę pradėjome nuo judriųjų žaidimų su kamuoliais. Pabandėme žaisti futbolą kitaip – su didžiuoju kamuoliu. Kartu su trimečiais, šį žaidimą išbandyti panoro ir mūsų įstaigos patys mažiausieji – lopšelio grupių vaikučiai. Vyresniems, keturmečiams vaikams, buvo surengtos estafetės su futbolo elementais, jų metu ugdytiniai išbandė jėgas taiklumo ir tikslumo rungtyse. Darželio vyriausieji žaidė draugiškas futbolo varžybas drauge su savo tėveliais. Dauguma vaikų futbolą žaidė nebe pirmą kartą, todėl žinodami taisykles, linksmai leido laiką futbolo aikštelėje. Žaisti norėjo visi ir džiaugėsi būdami savo komandos dalimi. Savaitę užbaigėme piešdami sportine tematika. Vaikai patys rinkosi formatą ir piešimo priemones.

Tiek maži, tiek dideli patyrė judėjimo džiaugsmą ir daug džiugių emocijų. Dėkojame visiems aktyviai dalyvavusiems.

 

Auklėtoja Justina Taraskevičienė


 • 2018-09-28   

 

#BEACTIVE- JUDĖK ŠOKIO RITMU

Lietuvos asociacijos „Gimnastika visiems“ (LAGV) ir Geros savijautos klubas „Būk aktyvus“  jau ketvirtus metus iš eilės kvietė visus stiprinti žmonių fizinę sveikatą, taikant netradicinę judėjimo formą – šokį. #BEACTIVE – JUDĖK ŠOKIO RITMU 2018 projektas skirtas visiems, kurie nori gyventi aktyvų bei pilnavertį gyvenimą.

Prie šios šaunios iniciatyvos prisijungė ir lopšelis- darželis „Bitutė“. Rugsėjo 27 d. į vidinį lauko kiemelį, judėti šokio ritmu, pakvietė visą lopšelio-darželio bendruomenę. Mums talkino ir smagų šokio ritmą vedė meninio ugdymo pedagogė Rūta Marcinonienė.

Soc. pedagogė Virginija Sorakaitė- Šeško


 • 2018-09-26


 • 2018-09-26

visos nuotraukos

 

EUROPOS JUDUMO SAVAITĖ

Europos judumo savaitė yra didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Jos renginiai kasmet vyksta rugsėjo 16–22 dienomis. Šia kampanija siekiama skatinti Europos šalių vietos valdžios institucijas diegti ir populiarinti tvarias transporto priemones bei paskatinti gyventojus išbandyti susisiekimo automobiliais alternatyvas. 

Mūsų darželis, ketvirtus metus iš eilės, dalyvauja šioje kampanijoje. Šią savaitę  renginiai buvo skirti visai darželio bendruomenei. Vyko masinis pasivaikščiojimas Druskininkų miesto pėsčiųjų takais. Vaikai kartu su įstaigos pedagogais keliavo į K. Dineikos sveikatingumo parką, ten atlikę mankštą susipažino su įvairiomis erdvėmis, kurios skirtos judėjimui. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė L. Sadauskienė supažindino vaikus ir auklėtojus su šiaurietiškomis lazdomis, pamokė kaip taisyklingai vaikščioti. Buvo paminėta „Diena be automobilio“,  visi į darželį skubėjo pėsčiomis arba atvyko kuo įdomesnėmis ir įvairesnėmis „ratuotomis priemonėmis“ (dviračiais, paspirtukais, riedučiais, vaikiškais automobiliais,  stumdami karučius, lėlių vežimėlius). Šią savaitę visi įstaigos bendruomenės nariai turėjo galimybę išbandyti naujus eismo modelius ir transporto priemones neteršiančias gamtos.

Auklėtoja Edita


 • 2018-09-21

visos nuotraukos

 

Rieda ratai rateliukai

Respublikinė ikimokyklinių įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija ( RIUKKPA) pakvietė ikimokyklinio ugdymo įstaigas prisijungti ir savo įstaigoje organizuoti akciją ,,Rieda ratai rateliukai“.

Pažymėdami Tarptautinę dieną be automobilio,  organizavome minėtą akciją, įtraukdami, vaikus, vaikų tėvelius ir įstaigos bendruomenę.  Akcijos tikslai kilnūs: skatinti vaikų fizinį aktyvumą, sudominant netradicine veikla ir supažindinti su ekologiškomis, alternatyviomis automobiliui susisiekimo priemonėmis.

Tądien įstaigos kiemas prisipildė įvairių vaikiškų ratinių transporto priemonių: triratukų, dviratukų, paspirtukų, balansinių dviratukų, keturračių, mašinėlių, motociklų ir net lėlių vežimėlių. Suaugusieji taip pat pasirūpino judėjimo priemonėmis: riedlentėmis, paspirtukais, dviračiais, riedučiais...

Išklausę direktoriaus sveikinimo ir Kiškiuko Olimpiuko padrąsinimo, priėmėme startą.  Beveik visi dalyviai pasipuošę liemenėmis, kai kurie ir apsaugomis nuo galimų traumų: šalmais, kelraiščiais ir alkūnraiščiais važiavo draugystės ratą  aplink įstaigos teritoriją.  Po to  vaikai išsiskirstė į atskiras teritorijas ir akciją tęsė nedidelėmis grupelėmis, pagal pedagogų numatytą veiksmų planą ir fantaziją.

Patys mažiausieji – lopšelinio amžiaus vaikai – važinėjosi įstaigos kieme. Trimetukai lenktyniavo šaligatviu už įstaigos teritorijos. Keturmečiai pasuko  į ,,Saulės‘‘ pagrindinės mokyklos  stadioną ir, išsirikiavę grupėmis, dalyvavo įvairiose estafetėse, kurias užbaigė taip pat apvažiuodami draugystės ratą stadione. Penkiamečiai lenktyniavo netoli ,,Saulės“ pagrindinės mokyklos esančiame parke, ir akciją užbaigė darželio aikštyne estafetėmis. Akcijos dalyviai lenktyniavo norėdami išsiaiškinti, kieno transporto priemonė rieda greičiausiai ir ratai sukasi smarkiausiai. Tokios akcijos moko vaikus draugiškumo, atidumo, saugiai elgtis važiuojant bei pasidalinti nors trumpam savo priemone su draugu, kuris  jos neturi, bet labai nori pavažiuoti.

Už  pagalbą vykdant akciją ir dalyvaujant joje, bei atsiustas nuotraukas nuoširdų ačiū tariame tėveliams, kurie negailėdami savo laisvalaikio, o gal būt ir suplanuoto laiko, tapo pedagogų ir vaikų pagalbininkais.

 

,,Voveraičių“ grupės  auklėtoja Ona Motiejūnaitė


 • 2018-09-20

visos nuotraukos

 

Pirmieji šiaurietiško ėjimo žingsneliai

Rugsėjo 16 – 22 dienomis minima Europos judumo savaitė. Šiomis dienomis vaikučiai intensyviai sportuoja, eina pasivaikščioti, žaidžia judriuosius žaidimus, dalyvauja estafetėse. Judumo savaitės ir Dienos be automobilio tikslas – skatinti vaikų fizinį aktyvumą, formuojant teigiamą jų požiūrį į švarią aplinką bei sveiką gyvenimo būdą. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laima Sadauskienė prisijungdama prie darželyje vykstančios judumo savaitės, subūrė vyresniųjų grupių „Voveraičių“, „Pelėdžiukų“, „Zuikučių“ vaikučius pasivaikščioti su šiaurietiškomis lazdomis. Vaikai buvo supažindinti su šių lazdų teigiamu poveikiu sveikatai, kuomet taisyklingai jos naudojamos. Prieš pasivaikščiojimą vaikai atliko mankštą ir pajudėjo takeliu aplink darželį. Pasivaikščiojimas dar neišbandyta priemonė vaikams suteikė džiaugsmo,  jie patyrė daug teigiamų emocijų.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laima Sadauskienė


 • 2018-09-20

visos nuotraukos

 

Pasivaikščiojimas gamtoje

 „ Zuikučių“ grupės vaikai, šviečiant rudeninei saulei, keliavo į mišką . Pasivaišinę Kotrynos ir Martyno tėčio atneštais obuoliais, pradėjome grybų paiešką. Jų suradome daug ir įvairių! Kai kurie vaikučiai rinko kankorėžius, sakydami, kad papuoš namus, kiti prisirinko rūgštynių. Mūsų gamta dosni bei nuostabi! Į darželį sugrįžome pilnais krepšeliais  gėrybių. Susėdę ant kilimo pailsėti, klausėmės M. Vainilaičio ,,Grybų karas“. Buvo smagus rytmetis !

Auklėtoja Vlada


 • 2018-09-14

visos nuotraukos

 

„Mažais žingsneliais į sveikatos šalį“

Rusėjo 12 dieną,  tęsdami projektą ,,Mažais žingsneliais į sveikatos šalį“, susitiko ,,Pelėdžiukų“, ,,Voveraičių“, „Zuikučių“ grupių vaikai  ir auklėtojos. Nešini sportiniu inventoriumi keliavome į „Saulės“ pagrindinės mokyklos stadioną. Čia vaikučių laukė auklėtojų paruoštos rungtys, estafetės. Pagrindinis šio draugiško susitikimo tikslas - skatinti vaikus judėti, išmokti džiaugtis pergalėmis ir pralaimėjimais. Pagal amžių ir gebėjimus parengtos rungtys vaikams sukėlė daug teigiamų emocijų, lavino vaikų pastabumą, orientaciją, greitį, šoklumą, padėjo dar labiau įsisavinti ,,išdykėlio“ kamuolio savybes. Rungtynių metu stadione aidėjo vaikų klegesys, ovacijos draugams, veiduose spindėjo šypsena, nes nugalėjo gera nuotaika ir draugystė.

Auklėtoja Vlada


 • 2018-09-14

visos nuotraukos

 

„Stiprūs, vikrūs, drąsūs“

Rugsėjo 12 ir 13 dienomis  lopšelyje –darželyje „ Bitutė“ vyko renginys „Stiprūs, vikrūs, drąsūs“, kuriame  „ Žvirbliukų“, „Kregždutės“, „Boružėlės“, „Voveraičių“, „Pelėdžiukų“, „Zuikučių“ grupių vaikai išmėgino savo jėgas linksmosiose estafetėse. Šio renginio tikslas - suteikti vaikams judėjimo džiaugsmo, gerų emocijų, ugdyti bendradarbiavimą. Neformalaus ugdymo mokytojas Žilvinas Matijošaitis pristatė užduotis, lavinančias greitumą, vikrumą, taiklumą, kūno koordinaciją. Estafečių metu liejosi geros emocijos, azartas, visus lydėjo džiugi nuotaika. Pralaimėjusių nebuvo, nes nugalėjo DRAUGYSTĖ.

Socialinė pedagogė Virginija Sorakaitė- Šeško


visos nuotraukos

 

Vasarą prisiminus

 

Palengva, nejučia

Su rudens spalva ir rudenio vėjais

Žolynų gyvybę vėsa palytėjęs,

Su astrų kvapu ir gervių klyksmu

Prie kiekvieno iš mūsų sustojo rugsėjis...

 

           Jau savaitę karaliauja kalendorinis ruduo. Kadangi vasariškos spalvos puošia  gėlynus, medžiai ir krūmai žaliuoja kaip žaliavę, oro temperatūra pakankamai vasariška, todėl labiau panašu  į vasaros tęsinį.

           Vaikai susirinkę į grupę prisiminė įvairiai  praleistas vasaros atostogas: vieni ilsėjosi visą vasarą, kiti šiek tiek trumpiau, o keletas ,,Voveraičių“ grupės vaikų darželį lankė visą vasarą. Todėl pirmą mokslo metų savaitę dar visi gyveno atostogų dvasia, nuotykiais, dalijosi kelionių įspūdžiais, nuveiktais ,,darbais“ pas močiutę kaime, kelionėse po užsienio šalis, prie jūros ... todėl  vaikų veikloje vyravo vasariški žaidybiniai motyvai.

Auklėtoja Onutė


 • 2018-09-04

visos nuotraukos

 

Rugsėjo pirmosios šventė lopšelyje –darželyje „ Bitutė“ .

Rugsėjo 1 -osios proga saulutė pati pirma, šypsodamasi  pro debesėlį,  pasveikino  lopšelio-darželio „Bitutė“ vaikus.  Posmais apie rudenį, meninio ugdymo pedagogė ir „ Laivelio” grupės auklėtoja Jurgita  Večkienė pranešė jog  rugsėjis žengia naują žingsnį ir dovanoja gražią ir prasmingą mokslo ir žinių šventę.

Šventės iškilmingą dalį  tęsė direktoriaus funkcijas atliekanti, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Joana Grigienė.  Be nuotaikingų ketureilių pavaduotoja paminėjo, jog mokslo metų pradžios šventė – prasminga įžanga į visų mūsų bendrą darbą, kurio sėkmė priklauso nuo pastangų ir darnaus sutarimo.

Po iškilmingos dalies buvo deklamuojami eilėraščiai, dainuojamos dainelės, sukami rateliai, visi lopšelio –darželio vaikai buvo apdovanoti bitutės „Laimės balionu“.

Šventę vainikavo į orą  paleisti,  bitutę simbolizuojantys  balionai, kurie nunešė vaikų, tėvelių, auklėtojų ir visų kitų į šventę susirinkusių , svajones, lūkesčius, viltis   išsipildymo link.

 

Meninio ugdymo pedagogė Rūta Marcinonienė


 • 2018-06-05

Priminimas tėveliams apie vaikų profilaktinį sveikatos patikrinimą

Vasara netruks prabėgti. Kaip ir kasmet vaikučius reikia nuvesti pas šeimos gydytoją profilaktiniam sveikatos patikrinimui ir pristatyti ikimokykinio ugdymo įstaigai profilaktinio sveikatos patikrinimo pažymą F 027/a iki rugsėjo 15 d. Kadangi kasmetinė apžiūra reikalauja dėmesio, todėl nereikėtų atidėlioti iki pat rugsėjo.
Atvykus profilaktiškai pasitikrinti, šeimos gydytojas įvertina vaiko ūgį, svorį, kraujo spaudimą, regą, klausą, kraujotakos, kvėpavimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų funkcinę būklę. Prireikus vaikas siunčiamas konsultuoti pas gydytojus specialistus. Jei vaikas turi sveikatos sutrikimų, šeimos gydytojas nurodo, kokių rekomendacijų (mitybos, fizinės veiklos apribojimo) laikantis, vaikas gali dalyvauti ugdymo įstaigos vykdomoje veikloje, kokių pirmosios pagalbos veiksmų reikėtų imtis jei vaikui (dėl alergijos, lėtinių ligų) prireiktų skubios pagalbos. Visiems vaikams yra privalomas dantų ir žandikaulių būklės įvertinimas, todėl rekomenduojama pas savo šeimos gydytoją atvykti jau apsilankius pas odontologą.
Profilaktinio patikrinimo pažyma galioja metus.

 Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laima Sadauskienė


 • 2018-06-10

visos nuotraukos

 

Kaimynų diena

Gegužės pabaigoje švenčiama Europos kaimynų diena. Šios gražios dienos tikslas- užmegzti ryšius, bendrauti ir bendradarbiauti draugiškai ir kaimyniškai. “Širdelės“ grupės vaikai nutarė šią dieną paminėti su   darželio  kaimynystėje esančios „Saulės“ pagrindinės mokyklos parengiamųjų klasių  mokiniais ir mokytojomis. Pasipuošę savo mėlynais sportiniais marškinėliais, lydimi auklėtojų ir socialinės pedagogės Virginijos, smagiai nuėjome į mokyklą.  Ten mus džiugiai pasitiko „Saulės“ mokyklos mokytojos ir mokiniai. Mokyklos stadione visi kartu sportavome, žaidėme žaidimą „Graži mūsų šeimynėlė“, piešėme ir spalvinome improvizuotą takelį  kuriuo rudenį keliausime į  mokyklą.

Auklėtoja Alma


 • 2018-06-10

visos nuotraukos

 

Gražus prasmingas rytmetys

Judėjimas - maloni ir džiugi vaikams veikla, stiprybės ir sveikatos šaltinis. Jis susijęs su visu vaiko gyvenimu, darbu, aplinka, mityba bei neatsiejamas nuo protinio lavinimo, dorovinio ir estetinio auklėjimo. Daug judėdamas, vaikas įgyja patirties, rizikuodamas išbando savo kūną ir sužino galimybes, įveikdamas kliūtis – kuria pasitikėjimą savimi.

,,Voveraičių“, ,,Pelėdžiukų“ ir ,,Zuikučių“ grupių vaikai daug sportuoja ir vykdo sveikatinimo projektą ,,Mažais žingsneliais į sveikatos šalį“. Saulėtą ir gražų gegužės 30-osios rytą šių grupių auklėtojos sukvietė gužės 30-osios rytą šių grupių vaikai ą ,,Mažais žingsneliais į sveikatos šalį"as kliūtis - kuria aplinka, vaikus į dar vieną sportinį renginį, skirtą Lietuvos atkūrimo šimtmečiui. Auklėtoja Onutė, sveikindama taip gausiai susirinkusius vaikus, auklėtojas, jų padėjėjas pažymėjo, kad tai ypatingas renginys, sutapęs su šimtmečio švente ir įpusėjusiu sveikatinimo projektu.

Renginys prasidėjo iškilminga eisena su iš trijų spalvų lankų sudaryta vėliava. Paskui vyko bendra mankšta, estafetės.  Saulėtas   oras ir gera nuotaika bei draugystė padėjo įveikti visas kliūtis.

Džiaugiamės įpusėję prasmingą veiklą. Tikimės, kad kitais mokslo metais sėkmingai tęsime pradėtą projektą.

 Auklėtoja Vlada


 • 2018-06-05

visos nuotraukos

 

Kalbos savaitė ,,Voveraičių“ grupėje

           Žinodami, kad kalba  - pagrindinė vaikų tarpusavio supratimo ir santykių kūrimo priemonė, o  vaikų su kalbos ir kalbėjimo sutrikimais tik daugėja, ne išimtis ir   ,,Voveraičių“ grupėje, auklėtojos su vaikais šią temą gvildeno kartu su įstaigos logopede Duvilija Kašėtaite.

          Kalbinių gebėjimų raida turi ypatingą socialinę svarbą tolimesniame vaiko gyvenime. Niekas nenuginčys, kad kalba padeda užmegsti kontaktus su kitais, išsakyti jausmus, išreikšti norus, perteikti išgyvenimus, suprasti tarpusavio ryšius ir apsikeisti patirtimi.

          Kadangi specialistai skiria kalbą kaip sistemą ir kalbėjimą kaip procesą, mes pasikvietėme logopedę, kad vaikams aiškiai ir suprantamai papasakotų kaip gimsta kalba, kokie organai šiame procese dalyvauja. Vaikai atidžiai klausėsi specialisto pasakojimo ir patys aktyviai  dalyvavo: atkartojo rodomus pratimus, atsakinėjo į logopedės užduotus klausimus.

          Logopedė aiškino kad kalbos įsisavinimas vyksta tiesiogiai sąveikaujant su aplinka, kurią vaikas atranda ir ištiria visais pojūčiais. Kadangi kalba yra kompleksinis ir daugelio faktorių lemiamas reiškinys, tad galimi dažni jos sutrikimai.

          Kadangi vaikai dar nemoka parašyti žodžio, jie knygutę kūrė iš paveikslėlių. Karpė jiems labiausiai patikusius paveikslėlius iš reklaminių lankstinukų, klijavo juos ant lapo. Kiekvieno vaiko suklijuotą lapą su paveiksliukais susegėme ir padarėme grupės knygelę.

 ,,Voveraičių“ grupės auklėtoja Onutė.


 •  2018-06-05

 

Laimėjimas piešinių konkurse „ Mes sportuojame“.

       Lietuvos Olimpinei Akademijai paskelbus, piešinių konkursą „Mes sportuojame“, nutarėm dalyvauti ir mes, mažieji „Pelėdžiukai“. Šio konkurso tikslas buvo per vaiko piešinį atskleisti olimpinio sąjūdžio ypatumus, ugdyti vaikų kūrybiškumą, puoselėti olimpines bei tautines vertybes.

     Gegužės 18 dieną, pasibaigus konkursui, buvo atrinkta dvidešimt geriausių darbų. Vertinimo darbe dalyvavo ne tik Lietuvos, bet ir Šveicarijos ikimokyklinio ugdymo mokytojai. Vertintojai  žavėjosi vaikų darbais, akcentavo judesio vaizdavimą, spalvų gausą, parodytas vai

Druskininkų lopšelis—darželis „Bitutė“

Ateities g. 22, Druskininkai

Telefonas: 8-313 53816

El.paštas: koriukas@gmail.com

Druskininkų lopšelis—darželis „Bitutė“. Jeigu turite klausimų, susisiekite telefonu Druskininkuose 53816